بندرعباس-13 هکتاری
ک عنصری - درب اول شمالی
vpspro.co@gmail.com
admin@vpspro.org

چگونه یک سرور مجازی راه اندازی کنید

تکنولوژی مجازی¬سازی یک توسعه¬ی جدید در میزبانی وب آورده است: سرور مجازی اختصاصی (VPS).
پیش از این، شما دو انتخاب در میزبانی وب داشتید: شما می¬توانستیداز میزبانی مشترک استفاده کنید، که به موجب آن می¬توانستید وب سایتتان را روی یک سرور با دیگر کاربران میزبان کنید با استفاده از خدمات و برنامه¬های نصب شده توسط شرکت میزبان؛ یا شما می¬توانستید یک سرور اختصاصی استفاده کنید.
که به موجب آن شما برای تمام سرور پول پرداخت کنید اما می¬توانستید آن را همان¬طور که می¬خواستید سفارش دهید. سرور مجازی هزینه و کارایی منبع از میزبان مشترک بعلاوه¬ی تمام نیروهای پیکربندی از سرور اختصاصی خودتان را به شما ارائه می¬دهد. خدماتسرور مجازیخودتان را انتخاب کنید. لینک را در منابع زیر برای پیدا کردن بسته¬ها و قیمت¬های میزبان دنبال کنید. یک خدمت با یک طرحی که نیازهای فردی¬تان را فراهم می¬کند، انتخاب کنید.
روی لینک “Sign Up” در وب سایت انتخاب شده¬تان کلیک کنید. فرم ها را پر کنید و بیدرنگ گزینه¬ها را پرداخت کنید. زمانی که انجام دادید، برای خدماتی که درخواست¬تان را پردازش می¬کند، منتظر بمانید. زمانی که خدمات حسابتان و سرور اختصاصی مجازی را ایجاد کرد، آن یک ایمیل با اختیارات ورود به سیستم به شما ارسال خواهد کرد.
وب¬سایت خدمات انتخابی¬تان را را هدایت کنید، روی “حساب من” کلیک کنید و با نام کاربری و رمز به حسابتان وارد شوید. اولین باری که وارد شدید، سرویس از شما درخواست خواهد کرد که برخی از انتخاب¬ها را انجام دهید تا سرورتان شکل گیرد شما مجبور خواهید شد تا این انتخاب¬ها را بعد از ورود انجام دهید.
هسته¬ی اصلی¬تان را انتخاب کنید، بیشتر خدمات سرور مجازی یک تنوعی از هسته¬های لینوکس برای نصب روی سرورتان ارائه می¬دهد. اگر شما هسته¬ای که برای ادامه¬ دادن می¬خواهید را می¬شناسید، آن را انتخاب کنید. اگر شما نامطمئن هستید، هسته¬ی Ubuntu را که یک انتخاب ایمن است، انتخاب کنید.
سایز اولین تفکیک¬تان را انتخاب کنید. زمانی که شما برای خدمات سرور مجازی خارج می¬شوید، شما یک برنامه-ای با میزان مشخص از فضای دیسک انتخاب می¬کنید. شما می¬توانید اختصاصی کردن تمام این فضا را به منظور تفیکک منفرد انتخاب کنید.
اگر شما بخواهید برای وب سایت¬های چندگانه از سرور مجازی تان میزبانی کنید، شما همچنین می¬توانید ایجاد یک تفیکیک ابتدایی کوچکتر را انتخاب کنید و تفکیک¬های بیشتری از فضاهای باقیمانده ایجاد کنید. آدرس IP از هر تفکیک سرور مجازی  تان را بنویسید. این¬ها روی صفحه¬ی حسابتان نمایش داده خواهند شد. اگر شما تنها یک تفکیک ایجاد کردید، شما تنها یک آدرس IP خواهید داشت.
یک برنامه روی کامپیوترتان که قابل ران کردن Shell (SSH) ایمن است، باز کنید. در صورتی که شما روی لینوکس یا Mac OS X هستید، این کاربرد نهایی شما خواهد بود. اگر شما روی ویندوز هستید، PuTTY را دانلود کردید (منابع را مشاهده کنید).
“ssh root@your-partition’s-ip-address” را در درخواست قابل SSH تان تایپ کنید، و دکمه-ی “Enter” را فشار دهید تا بهسرور مجازی تان دست یابید. زمانی که شروع به فعالیت کردید پسورد حسابتان را تایپ کنید. بعد از این، بهسرور مجازی تان وارد خواهید شد، برای نصب نرم¬افزار سرورتان و پیکربندی آن با نیازهایتان آماده است.


Themetf